Real Madrid në ‘sulm’ për drejtorin sportiv të Liverpoolit

Futboll

Real Madrid në ‘sulm’ për drejtorin sportiv të Liverpoolit

Më: 18 tetor 2021 Në ora: 20:15
Real Madrid në ‘sulm’ për drejtorin sportiv të Liverpoolit

Real Madrid është i interesuar për të siguruar shërbimet e drejtorit sportiv të Liverpoolit, Michael Edwards.

Edwards ka luajtur një rol të madh te “Reds” që nga viti 2016, duke sjellë lojtarë të nivelit të lartë që i ndihmoi klubit anglez të fitojnë Premierligën dhe Ligën e Kampionëve.

Sidoqoftë, është raportuar se anglezi është duke menduar largimin nga “Anfield”, kur kontrata t’i skadon në fundin e sezonit.

Sipas The Sun, Real do bëjë lëvizjen në rast që bëhet e qartë se 41-vjeçari është gati për një sfidë tjetër.

Planet e “Galaktikëve” në afatin veror janë dokumentuar, por presidenti Florentino Perez beson që Edwards do t’iu ndihmonte në prapaskena.

Në të kaluarën, trajneri Jurgen Klopp ka mohuar mundësinë e largimit të Edwards.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat