Tifozët çek provokojnë Shaqirin, shfaqin flamurin “Kosovo is Serbia”

Futboll

Tifozët çek provokojnë Shaqirin, shfaqin flamurin “Kosovo is Serbia”

Më: 21 tetor 2021 Në ora: 23:51
Shaqiri nuk u prit mirë nga tifozët çek në stadiumin “Generali Ceska pojistovna Arena”

Skuadra franceze Lyon ka zhvilluar ndeshje si mysafire kundër çekëve të Sparta Prague, në të cilën arriti të regjistroj fitore me rezultat të ngushtë 4:3.

Ndeshja e sotme ishte e vlefshme për xhiron e tretë të fazës së grupeve të Ligës së Evropës, ku Lyoni dhe Sparta Prague gjenden në Grupin A së bashku me Rangers e Brondby.

Në fitoren e Lyonit mesfushori nga Kosova me pasaportë zvicerane Xherdan Shaqiri luajti plot 75’ minuta, por dështoi që të regjistroj gol ose asistim mbi emrin e tij.

Por, përveçse nuk shënoi ose asistoi gol, Shaqiri nuk u prit mirë nga tifozët çek në stadiumin “Generali Ceska pojistovna Arena”, pasi që këta të fundit shfaqen flamur me mbishkrime “Kosovo is Serbia”.

Nuk dihet ende nëse do të ketë sanksionime nga shtëpia e futbollit evropian UEFA mbi gjestin e bërë nga tifozët e skuadrës së Sparta Prague.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat