​Reali e pret Osasunën në top formë, formacionet zyrtare

Futboll

​Reali e pret Osasunën në top formë, formacionet zyrtare

Më: 27 tetor 2021 Në ora: 20:25
​Real

Java e 10-të e La Ligas e vë Real Madridin përballë një skuadra si Osassuna që është duke kaluar nëpër një seri shumë pozitive të rezultateve.

Reali vjen në këtë ndeshje pas fitores në derbi kundër Barcelonës dhe kërkon që me tri pikë të reja ta rikthejë kreun e tabelës në kampionatin spanjoll.

Osasuna nga ana tjetër është duke befasuar me paraqitjet e saj ka vetëm një humbje në pesë ndeshjet e fundit, e pasuar nga tri fitore dhe një barazim.

Ndeshja starton nga ora 21:30 në “Santiago Bernabeu” dhe këto janë formacionet zyrtare:

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Militao, Alaba, Kroos, Benzema, Asensio, Casemiro, Vinicius, Mendy, Camavinga

Osasuna: Herrera, Vidal, Cruz, Garcia, G. Garcia, Moncayola, Avila, Kike, Torro, Martinez, Sanchez.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat