Konfirmohet nga PSG: Ja sa kohë do të qëndrojë jashtë fushave Neymar

Futboll

Konfirmohet nga PSG: Ja sa kohë do të qëndrojë jashtë fushave Neymar

Më: 29 nëntor 2021 Në ora: 17:03
Neymar.JR.

PSG ka konfirmuar dëmtimin e yllit brazilian të skuadrës, Neymar.JR.

Sulmuesi u largua me barelë nga fusha ndeshjen ndaj Saint-Etienne dhe më pas u largua nga stadiumi me paterica duke dhënë bindjen e një dëmtimi të rëndë.

Klubi parisien përmes një komunikate zyrtare ka bërë të ditur se Neymar do të jetë jashtë fushave për 8 javë.

Ndërkohë, PSG konfirmoi se yjet e tjerë si Marco Verratti, Mauro Icardi dhe Georginio Ëijnaldum dhe Ander Herrera do vazhdojnë me stërvitje brenda javës, derisa Julian Draxler mungon për dy apo tre javët e ardhshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat