Veseli me Salarnitanën mposhten nga Juventusi

Futboll

Veseli me Salarnitanën mposhten nga Juventusi

Nga: Kemajl Goca Më: 30 nëntor 2021 Në ora: 22:37
Veseli me Salarnitanën mposhten nga Juventusi

Futbollisti shqiptar, Frederik Veseli, është paraqitur nga minuta e parë për Salernitanën por mbeten duarthatë në konakun e tyre. 

Juventusi ka shënuar fitore me rezultat 2:0 ndaj Salernitanës, në ndeshjen që u zhvillua në stadiumin "Arechi" në Salerno. 

Dybala në minutën e 21-të nga rreth 17-18 metra shënon gol të bukur, dhe Morata në atë të 70-tën realizon për fitoren e "Zonjës së Vjetër". 

Në minutën e 90+4. Dybala dështon nga penalltia. 

Juve kthehet me fitore pas humbjes së javës së kaluar me 0:1 nga Atalanta. 

Juventusi renditet në vend të 7-të me 24 pikë pas 15 jave në Serie A dhe Salernitana në fund me 8 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat