Mirlind Daku hero i Osijekut, kualifikohen në gjysmëfinale

Futboll

Mirlind Daku hero i Osijekut, kualifikohen në gjysmëfinale

Nga: K.Goca Më: 1 dhjetor 2021 Në ora: 20:57
Mirlind Daku hero i Osijekut, kualifikohen në gjysmëfinale

Ish futbollisti i Llapit dhe Ballkanit, Mirlind Daku, po luan me sukses në petkun e skuadrës kroate Osijeku.

Mirlind Daku është protagonist që Osijeku u kualifikua në gjysmëfinale të Kupës së Kroacisë. 

Osijeku triumfoi me penallti 5:4 ndaj Slaven Belupos.

Daku gjuajti nga penalltia e fundit, duke ia siguruar fitoren me 6:5. 

Ndeshja në kohën e rregullt dhe pas vazhdimeve përfundoi 0:0.

Një ndeshje me dy penallti të humbura në kohën e rregullt, Krstanoviç i Sllaven (71') e Bockaj i Osijekut (85'). 

Po ashtu edhe dy lojtarë u ndëshkuan me kartona të kuq, Zaper i Osijekut në minutën e 94-të e Kvziç i Slaven në atë të 108-tën.

Daku u paraqit nga minuta e 71-të. Osijeku do të takohet me Hajdukun në kuadër të gjysmëfinales. 
 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat