Formacionet zyrtare: RB Leipzig – Man City

Futboll

Formacionet zyrtare: RB Leipzig – Man City

Më: 7 dhjetor 2021 Në ora: 18:16
Formacionet zyrtare: RB Leipzig – Man City

Manchester City do të jetë mysafir i Rasenball Sport Leipzig për rrethin e fundit të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Ndeshja që fillon në ora 18:45, do të luhet në stadiumin “Red Bull Arena”.

“Qytetarët” janë kualifikuar tashmë si lider nga grupi A, derisa siç tha Guardiola në konferencë për shtyp, kjo ndeshje është vetëm ‘stërvitje’.

Formacionet startuese:

RB Leipzig: Gulasci; Angelino, Forsberg, Klostermann, Szoboszlai, Nkunku, Mukiele, Laimer, Gvardiol, Silva, Kampl.

Man City: Steffen; Walker, Stones, Ake, Zinchenko; Gundogan, De Bruyne, Fernandinho; Foden, Grealish, Mahrez.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat