​Kupa e Afrikës, Ishujt Faroe ndalen me barazim, triumfon edhe Tunisia

Futboll

​Kupa e Afrikës, Ishujt Faroe ndalen me barazim, triumfon edhe Tunisia

Më: 16 janar 2022 Në ora: 19:01
Foto ilustrim

Kanë përfunduar edhe dy të tjera të fazës së grupeve në Kupën e Afrikës.

Ishujt Faroe janë ndalur me barazim në ndeshjen e dytë në grupin E nga Sierra Lione me rezultat 2-2. Golat për Ishujt Faroe i shënuan Haller në minutën e 25’ dhe Pepe në të 72-tën, kurse për Sierra Leonen të dy golat i realizoi Kamar, madje i i dyti erdhi në minutën e tretë shtesë.

Fitoren e parë në këtë kompeticion e ka shënuar Tunisia e cila mori një fitore bindëse ndaj Mauritanas me rezultat 4-0, sfidë kjo e vlefshme për grupin F të Kupës së Afrikës.

Për Tunisinë shënuan Mathlouthi, Khazi (2) dhe Jaziri. 

Ndeshja e fundit për ditën e sotme në Kupën e Afrikës është ajo e cila zhvillohet me fillim nga ora 20:00 ndërmjet Algjerisë dhe Ekuatorit

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat