Modric: “Reali nuk ka shumë kohë për të festuar, kemi sfida përpara”

Futboll

Modric: “Reali nuk ka shumë kohë për të festuar, kemi sfida përpara”

Më: 17 janar 2022 Në ora: 00:06
Modric

Real Madrid ka shënuar fitore të madhe ndaj Athletic Billbaos.

“Los Blancos” kanë fituar me rezultat 2-0 në finalen e Superkupës së Spanjës me golat e Modric dhe Benzema, duke fituar kështu kupën e parë për vitin 2022.

Pas triumfit në këtë garë ka folur për mediat realizatori i golit të parë, Luka Modric, i cili tha se Real Madrid nuk ka shumë kohë për të festuar pasi e presin shumë sfida tjera.

“Ne mund të festojmë, por duhet të vazhdojmë. Ka shumë sfida të tjera dhe unë jam duke u përpjekur ta ndihmoj ekipin sa më shumë që të mundem“, tha ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat