Robert Lewandowski shpallet futbollisti më i mirë i vitit 2021

Futboll

Robert Lewandowski shpallet futbollisti më i mirë i vitit 2021

Më: 17 janar 2022 Në ora: 20:36
Robert Lewandowski

Robert Lewandowski e ka fituar çmimin e futbollistit më të mirë për vitin 2021.

Shtëpia më e madhe e futbollit po e mban ceremoninë e ndarjes së çmimeve për vitin që lamë pas.

Robert Lewandowski e mposhti kështu konkurrencën nga Messi dhe Salah që ishin në treshen finaliste për këtë çmim.

Lewandowski ishte i pandalshëm vitin e kaluar duke shënuar shumë gola e duke thyer rekorde të njëpasnjëshme.

Kujtojmë se Topin e Artë për vitin 2021 e fitoi Messi, duke e mposhtur pikërisht Lewandowskin.

Sulmuesi polak fitoi këtë çmim edhe në vitin 2020.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat