Haaland tregon skuadrat favorite për ta fituar Ligën e Kampionëve

Futboll

Haaland tregon skuadrat favorite për ta fituar Ligën e Kampionëve

Më: 27 janar 2022 Në ora: 19:26
Erling Haaland

Në një intervistë me “Sky Sports” ylli i Borussia Dortmundit Erling Haaland ka treguar skuadrat që ai mendon se do të fitojnë Ligën e Kampionëve këtë vit.

Skuadra e Haaland, Borussia Dortmund këtë sezon nuk do të garojë në garën më prestigjioze evropiane, pasi që skuadra gjermane u eliminua qysh në fazën e grupeve.

Por, në intervistën e sotme, i pyetur se cila skuadër do të jetë triumfuese, Haaland renditi favoritet ku ndër to ishte edhe Real Madridi.

“Unë mendoj që njëra nga Manchester City, Paris Saint-Germain ose Real Madrid do të fitojë Ligën e Kampionëve”, tha Haaland.

Po ashtu, ylli norvegjez tregoi edhe skuadrën më të fortë ndaj të cilës ishte përballur, duke ia dhënë këtë epitet gjigandit bavarez Bayern Munich

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat