FFK dhe presidenti Ademi në përkrahje të presidentit të FSHF-së Armando Duka

Futboll

FFK dhe presidenti Ademi në përkrahje të presidentit të FSHF-së Armando Duka

Më: 28 janar 2022 Në ora: 16:35
Foto nga takimi

Sot në Tiranë është duke qëndruar delegacioni i Federatës së Futbollit të Kosovës në krye me presidentin Agim Ademi.

Qëllimi i këtij udhëtimi ishte t’i ofrohet përkrahja maksimale presidentit Armando Duka dhe Federatës Shqiptare të Futbollit për situatën momentale të zhvilluar, përcjell KosovaPress.

Presidenti Ademi dhe FFK konsiderojnë se FSHF ka bërë punë të shkëlqyeshme që prej se Armando Duka është në krye të këtij institucioni, ku kërkuan nga të gjitha organet jashtë sportit dhe njerëzit të cilët nuk kanë të bëjnë me futbollin që të tërhiqen nga kjo pjesë e ndërhyrjes direkte politike.

Më poshtë e gjeni postimin zyrtarë të FFK-së për situatën momentale në FSHF.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat