Luka Modriç vazhdon të shkruajë historinë me skuadrën e Real Madridit

Futboll

Luka Modriç vazhdon të shkruajë historinë me skuadrën e Real Madridit

Më: 8 shkurt 2022 Në ora: 13:35
Luka Modriç vazhdon të shkruajë historinë me skuadrën e Real Madridit

Mesfushori kroat, Luka Modriç vazhdon të shkruajë historinë me skuadrën e Real Madrid.

36-vjeçari ka arritur të kalojë Alfredo Di Stefano për lojtarin që ka zhviluar më shumë ndeshje në La Liga me skuadrën madrilene.

Ishte viti 2012 kur Modric mbërriti në Madrid nga skuadra e Tottenham. 282 ndeshje të luajtura nga mesfushori kroat me “Los Blancos”.

Sipas mediave spanjolle, vetëm një lojtarë tjetër ka më shumë ndeshje me Realin se sa 36-vjeçari kroat. Është pikërisht CR7 i cili ka zhvilluar 292 me “Los Blancos”.

Fjalët më të mëdha për kroatin i ka thënë edhe presidenti Florentino Perez:

“Ne jemi të lumtur dhe optimistë që kemi gjetur një drejtim të ri fitues me Modric në kullën e regjisë. Ai është i denjë ta fitojë sërish ‘Topin e Artë’.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat