Laporta dhe Raiola raportohet se janë takuar në Monaco me Haalandin

Futboll

Laporta dhe Raiola raportohet se janë takuar në Monaco me Haalandin

Më: 27 shkurt 2022 Në ora: 12:24
Laporta dhe Raiola raportohet se janë takuar në Monaco me Haalandin

Joan Laporta dhe sekretari teknik i Barcelonës, Jordi Cruyff janë takuar me Mino Raiola, agjentin e Erling Haaland, për të diskutuar të ardhmen e norvegjezit.

E ardhmja e Haaland përtej këtij sezoni do të jetë saga më e madhe e merkatos të verës, pasi një klauzolë lirimi prej 75 milion euro do ta lejojë atë të largohet nga Borussia Dortmund.

Sipas “De Telegraaf”, Laporta është takuar me Raiolën në Monako, ku kanë folur për Haaland dhe Noussair Mazraoui, i cili gjithashtu përfaqësohet nga Raiola.

Barcelona është ndër disa klube të mëdha që kanë treguar interesim për nënshkrimin e Haaland, duke përfshirë Manchester Cityn dhe Real Madridin.

Laporta dhe Raiola kanë një marrëdhënie të fortë, e cila mund të jetë çelësi për Barcelonën për të sjellë Haaland te Blaugrana.

Haaland padyshim do të kishte një ekip të ndërtuar rreth tij nga Xavi Hernandez, i cili tashmë ka pasur një shtysë të madhe në opsionet e tij sulmuese me ardhjen e Adama Traore, Ferran Torres dhe Pierre-Emerick Aubameyang.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat