Djali i Maradonës: Messi më i miri mes njerëzve

Futboll

Djali i Maradonës: Messi më i miri mes njerëzve

Më: 23 prill 2022 Në ora: 13:23
Djali i Maradonës: Messi më i miri mes njerëzve

“Messi është më i miri i kohës së tij, ndërsa babai im ishte më i miri në histori. Askush nuk mund të krahasohet me atë. Messi është më i miri në historinë njerëzore. Babai im nuk ishte njeri, ky është ndryshimi”. Teskti dhe dhe muzika nga Diego Maradona Junior…

Duke folur në një transmetim radiofonik argjentinas, djali i “Pibe de oro” nuk kishte dyshime se cili mes Maradonës dhe Messit është më i miri në histori.

Në intervistë, djaloshi 35-vjeçar i “Dorës së Zotit” rrëfeu se e ka falur të atin dhe tregon se vetë Maradona i ka kërkuar falje, që nuk e ka njohur si djalë legjitim.

Vitet e fundit, marrëdhënia mes të dyve ishte konsoliduar dhe forcuar deri në atë pikë sa u shndërrua në lidhje unike. Në këtë kuptim, Maradona Junior i vjen keq që fëmija i tij i dytë nuk mundi ta takonte gjyshin dhe se nuk mundi të ndajë momente të jetës familjare me të.

Së fundi, i prekur, ai nënvizoi thellësinë morale të babait të tij: “Shpresoj që një ditë të kem mundësinë të jem një baba i madh siç ishte Diego kur më njohu mua”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat