Ky ëshë 11-shi më i mirë i gjysmëfinaleve

Futboll

Ky ëshë 11-shi më i mirë i gjysmëfinaleve

Më: 28 prill 2022 Në ora: 15:27
Ky ëshë 11-shi më i mirë i gjysmëfinaleve

Gjysmëfinalet e para të Champions League kanë dhuruar gola, spektakël dhe shumë emocione. Veçanërisht sfida e luajtur në Etihad Stadium mees Manchester City-t dhe Real Madrid.

Përballja mes anglezëve dhe spanjollëve, e fituar me rezultatin 4-3 nga skuadra e Pep Guardiola-s, ka qenë një reklamë e vërtetë për sportin më popullor në botë.

Në gjysmëfinalen tjetër, atë të luajtur në Anfield mes Liverpool-it dhe Villarreal-it, skuadra e Jurgen Klopp ka bërë detyrën duke marrë një fitore 2-0, por gjithçka mbetet hapur për ndeshjen e kthimit.

UEFA ka publikuar formacionin më të mirë të dy gjysmëfinaleve të para. Një formacion që dominohet nga Liverpool-i me plot 7 lojtarë.

Është pak një surprizë prania e Alisson, i cili nuk ka bërë pothuajse asgjë kundër Villarreal-it:

Formacioni i mw tw mirwve tw gjysmwfinalave tw Champions League: Alisson (Liverpool), Alexander-Arnold (Liverpool), Konate (Liverpool), Van Dijk (Liverpool), Robertson (Liverpool), Mané (Liverpool), De Bruyne (Manchester City), Thiago Alcantara (Liverpool), Bernardo Silva (Manchester City), Foden (Manchester City), Benzema (Real Madrid).

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat