Derbi më i madh në Kosovë, publikohen formacionet

Futboll

Derbi më i madh në Kosovë, publikohen formacionet

Më: 4 maj 2022 Në ora: 14:19
Derbi më i madh në Kosovë, publikohen formacionet

Sot (e mërkurë) janë në orar për t’u zhvilluar edhe tre ndeshje në kuadër të javës së 33-të në BKT Superligën e Kosovës.

Me fillim nga ora 15:00 në qytetin e Gjilanit do të luhet derbi më i madh në Kosovë, në mes të Gjilanit dhe Dritës, derbi i cili nuk do të ketë praninë e shikuesve në shkallët e stadiumit.

Gjilani pas dy humbjeve është rikthyer te rezultatet pozitive në ndeshjen e fundit në Sami Kelemdi, ku kuqebardhët fituan me rezultat të thellë 0-4, ndërsa Drita nuk ka fituar në dy ndeshjet e fundit, duke humbur në Suharekë ndaj Ballkanit me rezulta 1-0, dhe duke barazuar me Drenicën 1-1 të dielën në Gjilan.

Gjilani pozicionohet në vendin e dytë, me dy pikë më shumë se Drita e cila gjindet në pozitën e tretë tabelare, dy skuadrat kanë siguaruar matematikisht evropën.

Gjilani – Drita 15:00

Formacionet startuese 

Gjilani: Koliqi, Halili, Cale, Hajdari, Dabiqaj, Aziz, Krasniqi, Useini, Kelmendi, Prekazi, Progni.

Drita: Maloku, Islami, Limani, Balde, Blakqori, Bardhoku, Namani, Krasniqi, Ajzeraj, Kryeziu, Simonovski.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat