Flet Rrahmani: Me më shumë fat do të ishim në garë për titull

Futboll

Flet Rrahmani: Me më shumë fat do të ishim në garë për titull

Më: 17 maj 2022 Në ora: 01:01
Amir Rrahmani

Amir Rrahmani është shprehur i kënaqur pasi Napoli siguroi kualifikimin për në Ligën e Kampionëve.

Reprezentuesi i Kosovës tha se më pak mund të ishin ende në garë për titullin e kampionit, por që këtë sezon e vlerësoi si pozitiv.

“Me pak më shumë fat, ndoshta mund të kishim luftuar për Scudetton. Por, ishte një kampionat pozitiv, sepse u kualifikuam në Ligën e Kampionëve”, tha fillimisht Rrahmani.

28-vjeçari tutje foli edhe për Lorenzo Insigne, i cili u përshëndet me tifozët në ndeshjen e fundit të Napolit në shtëpi.

“Nga njëra anë ishte e këndshme të shihje stadiumin plot, por nga ana tjetër ishte e trishtuar, sepse Lorenzo po largohet. Do të na mungojë, sepse një lloj lojtari si ai i shërben gjithmonë ekipit, veçanërisht nëse flasim për një kapiten”, tha Rrahmani.

Vlen të theksohet se Amir Rrahmani këtë sezon ishte i pa zëvendësueshëm te Napoli dhe një prej lojtarëve kyç të skuadrës. 

Pas 37 xhirove në Serie A, napolitanët ndodhen në pozitën e tretë me 76 pikë. 

Kjo pozitë nuk do të ndryshojë për këtë skuadër as pas xhiros së 38 dhe të fundit në elitën e futbollit italian. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat