Trabzonspor nuk heq dorë nga lojtari shqiptar

Futboll

Trabzonspor nuk heq dorë nga lojtari shqiptar

Më: 21 maj 2022 Në ora: 15:15
Trabzonspor nuk heq dorë nga lojtari shqiptar

Kampioni i ri turk, Trabzonspor, nuk heq dorë nga synimi për ta marrë Ezgjan Alioskin.

Ky klub ishte këmbëngulës për të angazhuar mbrojtësin e majtë edhe kur u largua nga Leeds United, por Alioski megjithatë zgjodhi ofertën e Al Ahly-t dhe u largua për në Arabinë Saudite.

Alioski luajti një sezon të mrekullueshëm dhe aty u përzgjodh në skuadrën e sezonit në Arabinë Saudite, kështu që sërish është objektiv i Trabzonsporit. Tani për paraqitjet në Champions League.

Reprezentuesi i Maqedonisë shënoi gjashtë gola dhe ndau tetë asistime dhe vendosi një rekord të ri për efektin e mbrojtësit të krahut në futbollin saudit. Ai ka edhe një sezon tjetër të kontratës me Al Ahly-n, por ka mundësi të rikthehet në Evropë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat