Caktohet vendi dhe koha e mbajtjes së ceremonisë së “Topit të Artë”

Futboll

Caktohet vendi dhe koha e mbajtjes së ceremonisë së “Topit të Artë”

Më: 24 maj 2022 Në ora: 17:36
Caktohet vendi dhe koha e mbajtjes së ceremonisë së “Topit të Artë”

Ceremonia për çmimin e Topit të Artë 2022 është më pranë se sa mendohej.

“France Football” ka bërë të ditur datën dhe vendin ku do të mbahet kjo ceremoni gala.

Është vendosur që ky event të mbahet më datën 17 tetor në Paris, në “Theatre du Chatelet”.

Favoriti kryesor për të fituar këtë trofe është Karim Benzema, sulmuesi i Real Madrid.

Por këtë mundësi për ta fituar do ta rrisë nëse ai fiton finalen e Champions League ndaj Liverpoolit.

Gjithashtu do të shikohet edhe performanca e tij me kombëtaren e Francës, por gjasat janë që francezi do të jetë fituesi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat