Dy futbollistë do të largohen nga Shkëndija?!

Futboll

Dy futbollistë do të largohen nga Shkëndija?!

Më: 25 maj 2022 Në ora: 21:08
Dy futbollistë do të largohen nga Shkëndija?!

Mesfushori Xhesi Xhou dhe mbrojtësi Jan Krivak nuk do të jenë më pjesë e skuadrës kuqezi, pasi që palët kanë ndarë rrugët. Mesfushori nga Kameruni i ardhur vitin e kaluar te Shkëndija, me tetovarët kishte kontratë 1 vjeçare dhe e njejta nuk do ti rinovohet.

Ndërkohë sllovaku Jan Krivak që është pjesë e kuqezinjëve dy viteve të fundit, do ti ndërpritet bashkëpunimi dhe i njejti nuk do të jetë pjesë e Shkëndijës në sezonin e ri, por edhe në ndeshjet e Europës që nisin këtë verë.

Konfirmimi për largimin e dy futbollistëve të larguar pritet të bëhet nga ana e klubit ditëve në vijim.

Përveç kompletimit të ekipit, drejtuesit tetovarë pritet të sjellin edhe një emër të ri në krye të stafit teknik që do të drejtojë Shkëndijën në ndeshjet e Europës dhe në sezonin e ri, pasi Artim Shaqiri nga fillimi i muajit qeshor merr pozitën e drejtorit sportiv te “kuqezinjtë”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat