Valverde to ta drejtojë Athletic Bilbao

Futboll

Valverde to ta drejtojë Athletic Bilbao

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 15:51
Valverde

Ernesto Valverde do të jetë trajneri i ardhshëm i Athletic Bilbao, jo Marcelo Bielsa.

Kjo pasi zgjedhjet presidenciale të klubit i ka fituar Jon Uriarte dhe jo Inaki Arechabaleta, i cili kishte thënë se në rast se do të fitonte, atëherë Bielsa do të bëhej trajner. 

Uriarte kishte deklaruar se Valverde do të bëhej trajneri i ri i klubit nëse ai fitonte zgjedhjet.

Valverde ka drejtuar Athletic në dy raste të mëparshme, nga 2003 në 2005 dhe 2013 në 2017.

Valverde kishte qenë trajner edhe i Barcelonës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat