Interpol-i godet organizatën kriminale që trukonte ndeshje

Futboll

Interpol-i godet organizatën kriminale që trukonte ndeshje

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 19:45
Interpol-i godet organizatën kriminale

Interpol-i godet organizatën kriminale që trukonte ndeshje në Spanjë e Gjibraltar!

Një organizatë kriminale në Spanjë është ndaluar nga Interpol-i për shkak të trukimeve të ndeshjeve në kategorinë e tretë spanjolle dhe në Ligën Nacionale të Gjibraltarit.

Siç bëhet me dije, 21 persona janë arrestuar në qytetet e Sevijas, Kadizit, Almerias dhe Badahoz për fiksimin e rezultateve të ndeshjeve.

Ata duket se kanë përfituar më shumë se 500 mijë euro, të cilat janë sekuestruar nga Interpol-i spanjolle.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat