Dybala drejt Anglisë

Futboll

Dybala drejt Anglisë

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 11:42
Paulo Dybala

Manchester United raportohet se po shqyrton mundësinë për të nënshkruar me Paulo Dybalan.

Argjentinasi është futbollist i lirë pas largimit nga Juventusi, teksa ende nuk ka nënshkruar me klubin e ri,.

Manchester United është një prej klubeve të interesuara për Dybalan, teksa besohet se ka edhe disa lëvizje rreth këtij drejtimi.

“FCInterNews” ka raportuar se zyrtarët e klubit anglez kanë kontaktuar me agjentin e lojtarit, me qëllim që të merrnin më shumë informata rreth planeve për të ardhmen e ish-futbollistit të Palermos.

Megjithatë, deri më tani thuhet se Interi është klubi favorit për transferimin e 28-vjeçarit.

Për Dybalan interesim kanë shprehur edhe klubet si Arsenal, Tottenham Hotspur e Real Madrid.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat