Manchester City e do këtë lojtar

Futboll

Manchester City e do këtë lojtar

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 12:23
Riyad Mahrez

Manchester City raportohet së është duke u përgatitur të nis negociatat me Riyad Mahrez.

Mediet britanike shkruajnë së kampionët e Anglisë, synojnë që ta mbajnë edhe disa vite në skuadër yllin e tyre.

Algjeriani tashmë është në vitin e fundit të kontratës së tij aktuale me ‘qytetarët’.

City thuhet se është duke u përgatitur që të nis bisedimet me 31-vjeçarin, i cili konsiderohet një nga lojtarët kryesor në skuadrën e Pep Guardiolës.

City është i kujdesshëm që të mos e humbas edhe Mahrez pasi tashmë ka shitur Gabriel Jesus te Arsenali, derisa edhe Raheem Sterling është duke e menduar largimin nga ‘Etihad Stdium’.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat