Vrioni mund të quhet lojtari më i ri i Neë England Revolution

Futboll

Vrioni mund të quhet lojtari më i ri i Neë England Revolution

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 19:31
Vrioni

Xhakomo Vrioni mund të quhet lojtari më i ri i Neë England Revolution.

Marrëveshja është mbyllur mes ekipit të MLS dhe Juventus, për shifrën e 3.8 milionë eurove. Një shitje kjo që na ka befasuar jo pak.

Të gjithë prisnin shkëlqimin e Vrionit në nivelet më të larta pasi konkurroi denjësisht Adeyemi në elitën e Austrisë.

Por në këtë moment, Vrioni vendosi të shkonte në MLS, i njohur ndryshe si kampionati ku mbyllin karrierën të gjithë lojtarët e njohur.

Së fundmi ishte Chiellini dhe Insigne që zgjodhën të shkonin në këtë kampionat. Sipas informacioneve të fundit, vizitat mjekësore dhe zyrtarizimi i lojtarit do të bëhet javën tjetër..

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat