Real ka gati super kontratën

Futboll

Real ka gati super kontratën

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 19:33
Perez

Superylli brazilian Vinicius Junior do të nënshkruajë një kontratë të re fitimprurëse me Real Madridin, sipas mediave ndërkombëtare sportive.

21-vjeçari iu bashkua Los Blancos nga Flamengo në një marrëveshje 45 milionë eurosh pesë vjet më parë dhe që atëherë është bërë një nga lojtarët më të vlefshëm të klubit.

Sezonin e kaluar ai luajti një rol kyç duke ndihmuar skuadrën të fitojë titullin e tyre të 14-të në Champions League falë golit vendimtar në finale kundër Liverpool-it.

Dhe tani Real Madrid pritet ta shpërblejë atë për përpjekjet e tij me një marrëveshje krejt të re. Sipas gazetës spanjolle Marca, Vinicius do të nënshkruajë një kontratë të re kur të kthehet për fazën përgatitore pas 10 ditësh.

Real Madrid dëshiron që ai të vlerësohet më shumë për ndikimin e tij në rritje në skuadër, kështu që drejtuesit kanë futur një klauzolë lirimi prej 1 miliard eurosh në marrëveshje.

Ata thuhet se janë të gatshëm t’ia rrisin pagën nga 3.2 milionë euro në vit në 10 milionë euro dhe duan që ai të nënshkruajë deri në vitin 2028. Vinicius së fundmi konfirmoi se ai kishte dëshirë të rinovonte kontratën e tij aktuale, e cila skadon në 2024.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat