Shpërthen dhuna në miqësore!

Futboll

Shpërthen dhuna në miqësore!

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 23:03
Shpërthen dhuna

Shpërthen dhuna në miqësore!

Një situatë e paprecedentë u regjistrua në duelin miqësor mes Blekpullit dhe Southportit, që u bë kryefjalë e mediave britanike, për shkak të dhunës mes dy tifozerive.

Një grup tifozësh të rinj nga Southport sulmuan kundërshtarët që edhe pse më të pakët në numër, shkulën ndarëset dhe reaguan në mënyrë të ashpër ndaj tyre.

Duke parë situatën e rënduar, gjyqtari Ben Spidie vendosi t’i dërgonte lojtarët në dhomat e zhveshjes 10 minuta nga fundi, duke sjellë anulimin e miqësores.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat