Ajax futet në garë

Futboll

Ajax futet në garë

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 18:47
Armando Broja

Ajax futet në garë, klubi i Premier League shton presionin për Brojën!    

Armando Broja është emri më i lakuar te Chelsea. Sulmuesi shqiptar shkëlqeu në huazim me Southampton, duke shënuar nëntë gola edicionin e shkuar.

Të shumta janë klubet në ishull që kërkojnë shërbimet e tij, me Newcastle që së fundmi ka rritur presionin.

Klubi i sheikëve po ndërton një skuadër të denjë për vendet e para, me Brojën që shihet si i duhuri për sulmin.

Në orët e fundit ka qenë Ajax që ka kërkuar shërbimet e 20 vjeçarit shqiptar, me Chelsea që do vendosë pas fazës përgatitore. Është Tuchel ai që ka në dorë të ardhmen e djaloshit kuqezi, që ka adhurues në kampionatet më të forta në Europë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat