Tirana do të përballet me Dudelangen

Futboll

Tirana do të përballet me Dudelangen

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 12:38
Tirana

Tirana do të përballet me Dudelangen në turin e parë të Champions League.

Fillimisht bardheblutë do të udhëtojnë në transfertë dhe do të luajnë të mërkurën, ndërsa më pas do ta presin në shtëpi rivalin nga Luksemburgu. Këta të fundit kanë siguruar të gjitha informacionet e mundshme për Tiranën.

Këtë e ka theksuar edhe koordinatori sportiv i Dudelanges, Manou Goergen.

“Me teknologjitë e reja, tani është shumë më e lehtë për të analizuar një kundërshtar. Stafi ynë i kishte të gjitha mundësitë për të bërë një analizë të mirë. Tirana ndodhej dy javë në kampin stërvitor dhe ne i kemi marrë shumë seriozisht”, tha Goergen.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat