Reagon Gashi

Futboll

Reagon Gashi

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 23:51
Reagon Gashi

Kampioni i Kosovës, Ballkani ka debutuar me barazim në arenën ndërkombëtare.

Në ndeshjen e vlefshme për raundin e parë kualifikues në Ligën e Kampionëve, skuadra e drejtuar nga Ilir Daja luajti baras 1:1 me Zalgirisin.

Kushtrim Gashi ishte një nga futbollistët që i mungoi Ballkanit sonte, por jo për shkaqe lëndimi.

Image

Mesfushori nuk u ftua nga trajneri, Ilir Daja, për këtë ndeshje. Gjatë ditës së djeshme është raportuar se ka pasur një përplasje, pasi lojtari nuk është pajtuar me vendimin e trajnerit për të qenë rezervist ndaj Zalgirisit.

“Në një ekip janë prezent këto gjëra, sidomos në kohë merkatoje.

Nuk i mohojmë vlerat e tij. Gashi ka pas minutazh të vogël nga janari e këtej. Ai nuk e ka dhënë në miqësore atë që ne prisnim.

Emërllahu ishte ndër lojtarët më të mirë sonte, i cili luan në pozitën e Gashit. Një lojtar me eksperiencë si Gashi, nuk duhej të dilte mbi interesin personal në këtë ndeshje”, ishte përgjigja e Dajës sonte pas ndeshjes, kur u pyet rreth këtij rasti.

Në anën tjetër, Gashi ende nuk është deklaruar për këtë rast. Ai sonte ka publikuar vetëm një fotografi të Ilir Dajës, teksa shihet se ndeshjen e ka ndjekur nga shtëpia.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat