Dybala mund të transferohet tek skuadra e njohur në La Liga

Futboll

Dybala mund të transferohet tek skuadra e njohur në La Liga

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 23:54
Paulo Dybala

Në Itali po shikojnë se ku ka ndërmend të shkojë sulmuesi Paulo Dybala.

Futbollisti argjentinas u largua nga Juventusi pas shtatë vitesh dhe pritej që të përfundonte te Interi, por deri më tani nuk ka asnjë lajm për këtë temë. Problemi i Interit është mungesa e lojtarëve që largohen, gjë që e bën të pamundur plotësimin e nevojave financiare të Dybalës.

Dhe tani edicioni italian i La Repubblica beson se Atletico Madrid, i cili drejtohet nga bashkatdhetari i tij Diego Simeone, mund të bëhet klubi i mundshëm i Dybala.

Është e rëndësishme që Dybala të jetë i dukshëm në vendlindjen e tij në Argjentinë për të fituar një vend në ekipin kombëtar dhe për të luajtur në Kupën e Botës, dhe për këtë arsye klubi spanjoll i drejtuar nga trajneri argjentinas është vendi ideal.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat