Trajneri italian kalon Pep Guardiolën

Futboll

Trajneri italian kalon Pep Guardiolën

Më: 11 gusht 2022 Në ora: 01:03
Carlo Ancelotti 

Duke mposhtur Eintracht Frankfurt, Real Madridi konfirmohet i patejkalueshëm në finale ndaj skuadrave të huaja.

Nokauti i fundit daton në 28 nëntor 2000 kur blancos ranë kundër Boca Juniors në Kupën Ndërkontinentale në Tokio.

Duke e zgjeruar fjalimin në përgjithësi, nokauti i fundit në një finale daton në vitin 2018 dhe ishte një derbi jo vetëm në Spanjë, por më saktë në Madrid: kundër Atlético Madrid në Superkupën e UEFA-s.

Me suksesin ndaj Eintracht Frankfurt, Carlo Ancelotti kalon Pep Guardiolën dhe kryeson renditjen e trajnerëve më të suksesshëm të Superkupës UEFA. Ka 4 suksese për trajnerin italian, i dyti me Realin pas atij të vitit 2014.

Dy titujt e tjerë datojnë në periudhën e tij në Milano, në 2003 dhe 2007. Duke zgjeruar diskursin për titujt e UEFA-s, Ancelotti zgjeron avantazhin ndaj konkurrenca: 9 trofe të ngritur, dy më shumë se Sir Alex Ferguson dhe Giovanni Trapattoni. Trajnerët më të afërt aktivë janë Pep Guardiola, Zinedine Zidane dhe José Mourinho me 5 vjeç.

Superkupa e UEFA-s: Reali triumfon pas 5 vitesh. Blancos pasojnë Chelsean qe ishte fituesi i vjetshem! Me suksesin kundër Eintracht Frankfurt, Real Madrid ngre Superkupën e pestë të UEFA-s dhe barazohet me Milanin dhe Barcelonën në renditjen speciale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat