Avdijaj shpërthen me gola në fanellën e kampionit të Zvicrës 

Futboll

Avdijaj shpërthen me gola në fanellën e kampionit të Zvicrës 

Nga: Kemajl Goca Më: 11 gusht 2022 Në ora: 20:07
Avdijaj shpërthen me gola në fanellën e kampionit të Zvicrës 

Futbollisti Donis Avdijaj shpërthen me gola në fanellën e Zurich-ut, duke shënuar golat e parë në ekipin e ri.

Zurich ka shënuar fitore me rezultat 3:0 ndaj Linfield nga Irlanda Veriore.

Avdijaj është i pandalshëm duke shënuar dy gola brenda 15 minutave, në minutën e 11-të dhe të 26-tën dhe Santini në atë të 84-tën.

Avdijaj është zëvendësuar në minutën e 46-të nga Bledian Krasniqi.

Fidan Aliti, Mirlind Kryeziu, Lindrit Kamberi dhe Donis Avdijaj, u paraqitën standardë dhe Blerim Xhemaili luajti nga minuta e 74-të.

Kamberi u ndëshkua me karton të verdhë në minutën e 62-të.

Zurich edhe takimin e parë e ka fituar me 2.0 dhe me rezultat të përgjithshëm 5:0 është kualifikuar në play-off të Conference League.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat