FC Copenhagen fiton, Bardhi 32 minuta për Trabzonspor-in

Futboll

FC Copenhagen fiton, Bardhi 32 minuta për Trabzonspor-in

Më: 16 gusht 2022 Në ora: 22:53
FC Copenhagen

Skuadra daneze Copenhagen triumfon me rezultat 2:1 ndaj Trabzonspor-it, në takimin e parë të kualifikueseve të play-off-it të Champions League.

Futbollisti shqiptar, Enis Bardhi, debutoi në fanellën e Trabzonspor-it, duke u inkuadruar në lojë nga minuta e 58-të.

Ai u paraqit plot 32 minuta por pa sukses që të shënojnë në portën e danezëve.

Golat i realizuan për vendasit Claesson (9') e Lerager (48') dhe për mysafirët Bakasetas (79’). 

Trabzonspor-in e pret punë e vështirë në takimin e kthimit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat