Shqipëria për fitore

Futboll

Shqipëria për fitore

Nga: K. G. Më: 24 shtator 2022 Në ora: 20:36
Shqipëria për fitore

Shqipëria kërkon fitore në duel me Izraelin në kuadër të xhiros së pestë të Ligës së Kombeve, divizioni B.

Shqipëria është e mobilizuar deri në pikën e fundit që të kthehet me pikë. 

Izraeli kryeson me 5 pikë në grupin 2, pasojnë Islanda 3, Shqipëria 1 pikë.

Izraeli - Shqipëria

Stadiumi "Bloomfield" në Tel Aviv.
Gjyqtar: D. Rumsas (Lituania).
Izraeli: Glazer, Dasa, Miguel Vitor, Goldberg, Leidner, Konichowski, Lavi, Karzev, Haziza, Abada, Weisman.
Shqipëria: Strakosha; Balliu, Ismajli, Ajeti, Hysaj; Gjasula, Laçi, Abrashi; Asllani; Broja, Cikalleshi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat