Juventus monitoron situatën e Pulisic

Futboll

Juventus monitoron situatën e Pulisic

Më: 26 shtator 2022 Në ora: 22:29
Christian Pulisic.

Skuadra e Juventus ka filluar të mendojë për përmirësime në repartin ofensiv.

‘Zonja e Vjetër’ është në një krizë rezultatesh. Produktiviteti mungon dhe kjo ka bërë që skuadra të nis kërkimet për alternativa për sulmin.

Sipas ‘Calciomercato’, Juventus janë të interesuar në anësorin e Chelsea, Christian Pulisic.

Skuadra ka zhvilluar negociatat preliminare me agjentin e lojtarit.

Kontrata e amerikanit me Chelsea skadon në vitin 2024.

Nëse Juve e do kartonin e tij gjatë verës së ardhshme, Chelsea thuhet se mund ta shesin për 35 milionë euro.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat