Kupa e Shqipërisë, Vukiçeviç i qartë me objektivin

Futboll

Kupa e Shqipërisë, Vukiçeviç i qartë me objektivin

Më: 27 shtator 2022 Në ora: 15:01
Kupa e Shqipërisë, Vukiçeviç i qartë me objektivin

Ditën e hënë, Laçi luajti ndaj Devollit në transfertë në raundin e 1/16 të Kupës së Shqipërisë.

Ekipi kurbinas fitoi me shifrat 0-2 dhe padyshim që ky sukses ishte një lloj oksigjeni për ekipin, kjo pas shumë problemeve që ka në kampionat.

Trajneri i Laçit, Dejan Vukiçeviç, do të shprehej pas ndeshjes.

“Në këtë përballje u munduam t’i jepnim hapësirë lojtarëve që nuk kanë zhvilluar shumë minuta. Ky sukses është ndryshe nga një ndeshje e kampionatit. Vitin e kaluar ishim në finalen e Kupës dhe duam që këtë vit të arrijmë në finale”

Ndeshja e dytë mes Laçit dhe Devollit do të luhet më datë 12 tetor dhe padyshim që për ekipin kurbinas pritet të jetë thjesht një formalitet kualifikimi, kjo pas fitores në ndeshjen e parë me shifrat 0-2.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat