Kosova të jetë e kujdesshme

Futboll

Kosova të jetë e kujdesshme

Më: 27 shtator 2022 Në ora: 20:16
Kosova të jetë e kujdesshme

Kosova nuk guxon të gabojë sepse rrezikon të bie në Ligën D nëse fiton Irlanda e Veriut ndaj Greqisë.

Ndeshja mes Kosovës dhe Qipros luhet sonte në orën 20.45 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. 

Kosova ka vetëm një pikë më shumë se Irlanda e Veriut dhe Qipro.

Pas pesë xhirove në Grupin 2 të Ligës së Kombeve në futboll, Divizioni C, Greqia kryeson me 12 pikë, pasojnë Kosova 6, Irlanda e Veriut 5 dhe Qipro 5.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat