Chelsea rivalizon Real Madridin për Jude Bellingham

Futboll

Chelsea rivalizon Real Madridin për Jude Bellingham

Më: 29 shtator 2022 Në ora: 17:48
Bellingham

Chelsea thuhet se i është bashkuar garës për të nënshkruar mesfushorin 19-vjeçar të Borussia Dortmundit, Jude Bellingham, i cili mund të largohet nga klubi gjerman verën e ardhshme.

Borussia Dortmund ishte e bindur se anglezi nuk do të shitej në afatin e kaluar kalimtar, por ata mund ta lënë atë të largohet në verën e vitit 2023 nëse vjen një ofertë me vlerë 150 milionë euro.

Real Madrid tashmë ka shprehur interesim për lojtarin dhe ka bërë kontaktet e para, ndërsa Liverpool dhe Manchester City janë të dy të interesuar për të rikthyer Bellinghamin në Angli.

Tani, sipas The Telegraph, Chelsea i është bashkuar gjithashtu garës, gjë që mund të çojë në një luftë ofertash që do të shohë që çmimi i Bellingham të rritet në qiell dhe pozicioni i negociatave të Borussia Dortmund të përmirësohet.

Nëse ai bën mirë me Anglinë në Kupën e Botës, gjë që pritet të bëjë, atëherë kjo mund të rrisë më tej vlerën e transferimeve të Bellingham në treg.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat