Shqiptarët e Zurich-ut pësuan debakël nga skuadra e njohur holandeze  

Futboll

Shqiptarët e Zurich-ut pësuan debakël nga skuadra e njohur holandeze  

Nga: K. G. Më: 6 tetor 2022 Në ora: 20:52
PSV

Zurich assesi të këndellet, ka pësuar humbjen e tretë rresht në Grupin A të Europa League në futboll.

Zurich si vendas ka pësuar debakël me rezultat 5:1 nga skuadra e njohur holandeze, PSV. 

Futbollistët shqiptarë, Fidan Aliti, Blerim Xhemaili, Mirlind Kryeziu dhe Lindrit Kameri, u paraqitën titullarë për Zurich-un..

Golat për PSV-ën i realizuan Vertessen (10' e 15'), Gakpo (21' e 55’) e Simons (35') dhe për Zurich Okita shënoi në minutën e 87-të.

Aliti dhe Xhemaili u zëvendësuan në minutën e 57-të dhe Kryeziu në atë të 71-tën.

Donis Avdijaj futet në lojë në minutën e 71-të për ekipin zviceran.

PSV renditet në vend të dytë me 4 pikë dhe Zurich është i fundit me 0 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat