Holanda – Argjentina, orari i çerekfinales së parë në Kupën e Botës

Futboll

Holanda – Argjentina, orari i çerekfinales së parë në Kupën e Botës

Më: 3 dhjetor 2022 Në ora: 23:08
Ilustrim

Pas dy ndeshjeve të zhvilluara këtë të shtunë, u mësuan emrat e dy kombëtareve të para çerekfinaliste.

Holanda shënoi fitore 3:1 kundër Shteteve të Bashkuara të Amerikës, teksa Argjentina mposhti 2:1 Australinë.

Kësisoj, çifti i parë i fazës çerekfinale në Kupën e Botës “Katar 2022” është Holandë – Argjentinë.

Kjo ndeshje do të zhvillohet më 9 dhjetor, në stadiumin “Lusail Iconic”, nga ora 20:00.

Gjatë ditëve në vazhdim do të mësohen edhe tri çiftet tjera të fazës çerekfinale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat