Foden: Bellingham është lojtari më i talentuar që kam parë ndonjëherë

Futboll

Foden: Bellingham është lojtari më i talentuar që kam parë ndonjëherë

Më: 5 dhjetor 2022 Në ora: 17:37
Foden

Mesfushori i Man City dhe Anglisë, Phil Foden ka folur në lidhje me bashkëlojtarin e tij të kombëtarja.

Jude Bellingham vazhdon të mahnitë të gjithë me performacën e tij.

Paraqitjet e tij fenomenale me Borussia Dortmund, e kanë përcjellë edhe në Kampionatin Botëror.

Se është një lojtar i jashtëzakonshëm ka treguar edhe Foden, duke pohuar se është më i talentuari që ka parë ndonjëherë.

“Nuk dua ta lartësoj shumë sepse është ende i ri, por është një nga lojtarët më të talentuar që kam parë ndonjëherë. Nuk shoh dobësi në lojën e tij, mendoj se ka gjithçka. Jam i sigurt se ai do të jetë mesfushori më i mirë në botë”, u shpreh anglezi.

Anglia mbrëmë arriti të sigurojë biletën për në çerekfinale, aty ku e pret Franca.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat