Leci tregon arsyen që e shtyu për të paditur Zana Avdiun

Futboll

Leci tregon arsyen që e shtyu për të paditur Zana Avdiun

Më: 5 dhjetor 2022 Në ora: 22:52
Leci tregon arsyen që e shtyu për të paditur Zana Avdiun

Analisti i përhershëm i emisionit “Favoriti i Botërorit”, Liridon Leci, ka treguar pse vendosi të padit aktivisten, Zana Avdiu.

Leci tha është ndjerë i ofenduar nga krahasimi që ajo i ka bërë me një futbollist të Serbisë.

“Për fjalorin e përdorur ndaj meje.

Me ka krahasuar me numrin 9 të Serbisë.

Kjo është ofendim për mua.

Këto nuk i lejoi dhe kam ngre padi. Avokati im do të merret me të”, u shpreh Leci.

Edhe avokati i Liridon Lecit, Nasuf Hasani, sot gjatë ditës bëri të ditur se do ta përfaqësoj ish-futbollistin në gjykatë.

“Liridon Leci, sot më besoj autorizimin për ta përfaqësuar në gjykatë sa i përket parashtrimit të padisë për fyerje nga Zana Avdiu!”, shkroi ai në “Facebook”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat