​Pamjet/ Festimi i Mauro Icardit me shqiponjë

Më: 1 shkurt 2023 Në ora: 20:54
Mauro Icardi

Galatasaray ka marrë një fitore shumë të rëndësishme në kampionatin turk për të vazhduar kështu me hapat të sigurt drejt titullit kampion duke e mposhtur me rezultat 3-2 Umraniyesporin.

Në një derbi tejet të zjarrtë, fitoren vendasve ua siguroi sulmuesi argjentinas Mauro Icardi i cili realizoi dy gola.

Ish-sulmuesi i Interit shënoi në minutat 60’ dhe 83’ për tre pikë të plota të skuadrës në të cilën luan edhe reprezentuesi nga Kosova, Milot Rashica.

Ky i fundit luajti vetëm në 45 minutat e para duke mos pasur paraqitjen më të mirë të mundshme.

Ajo që mori vëmendjen e madhe ishte se Mauro Icardi pasi realizoi golin e dytë dhe të fitores, shkoi afër kamerave dhe festoi duke e bërë shqiponjën me duar.