Liverpooli regjistron disfatën më të hidhur në historinë e Championsit!

Futboll

Liverpooli regjistron disfatën më të hidhur në historinë e Championsit!

Më: 15 mars 2023 Në ora: 23:16
Liverpooli

Liverpooli regjistron disfatën më të hidhur në historinë e Championsit!

Liverpooli u eliminua në fazën e 1/8-ave nga Reali i Madridit, teksa u mposhtën me rezultatin e përgjithshëm 6:2, duke përfshirë të dyja duelet.

Plot 4 gola diferencë, teksa për klubin anglez, kjo është diferenca e tyre më e thellë e humbjes në dy përballjet e sfidave me eliminim direkt në Champions League.

Disfata 2:5 në duelin e parë në “Anfield”, duke se rezultoi fatale për skuadrën e drejtuar nga Jurgen Klpop, që tashmë duhet të lërë pas krahëve këtë dështim dhe të mendojë për sezonin e ri.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat