Media franceze: Guardiola i telefonon Neymarit

Futboll

Media franceze: Guardiola i telefonon Neymarit

Më: 30 maj 2023 Në ora: 18:03
Guardiola

Në garën për Neymarin është përfshirë edhe klubi i Mançester Sitit, ndërsa nga Franca raportojnë se trajneri Pep Guardiola i ka telefonuar personalisht sulmuesit brazilian të PSG-së për ta ftuar t’i bashkohet kampionëve të Anglisë.

Futbollisti, e ardhmja e të cilit në Paris është e pasigurt,.

Marrëdhënia me tifozët ka prekur fundin, i është ofruar disa klubeve deri tani, përfshirë Mançester Junajtidit, pavarësisht se ka një kontratë deri në vitin 2027.

Por sipas “L’Equipe” është Mançester Siti klubi që ka bërë kontaktin e parë dhe personalisht përmes trajnerit Guardiola, i cili i ka telefonuar për të mësuar më shumë për qëllimet e tij në merkaton e ardhshme.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat