Formacionet zyrtare të takimit Slloveni-Danimarkë

Futboll

Formacionet zyrtare të takimit Slloveni-Danimarkë

Më: 16 qershor 2024 Në ora: 17:50
Foto ilustrim

Sllovenia do të përballet me Danimarkën, ndeshje e vlefshme për Grupin C të Kampionatit Europian 2024.

Skuadrat vijnë të karikuara dhe me objektivin ëpr të kaluar grupin, duke qenë se relativisht në letër kanë kundërshtarë të lehtë, me vetëm Anglinë që mund t’i bëjë dëm.

Oblak synon ta mbajë portën e paprekur sot, ndërsa Eriksen do të jetë vizionari i danezëve.

FORMACIONET ZYRTARE

SLLOVENIA (4-4-2): Oblak; Janza, Bijol, Drkusiç, Karniçnik; Mlakar, Elsnik, CCerin, Stojanoviç; Sheshko, Sporar | Trajner: Mjataz Kek

DANIMARKA (3-4-1-2): Shmaikëll; Kristensen, Andersen, Vestergard; Bah, Hjulmand, Hojbjerg, Kristiansen; Eriksen; Vind, Hojlund | Trajner: Kasper Hjulmand.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat