Reshjet e shiut vështirësojnë lëvizjen me vetura në rrugën Prishtinë-Mitrovicë

Kosova

Reshjet e shiut vështirësojnë lëvizjen me vetura në rrugën Prishtinë-Mitrovicë

Më: 11 shkurt 2021 Në ora: 17:35
Reshjet e shiut

Reshjet e shiut të cilat kanë filluar të bien që nga mbrëmë, kanë filluar të shkaktojnë sërish probleme në disa komuna.

Shiu që ka rënë në 24 orët e fundit ka shkaktuar vështirësi edhe në rrugën magjistrale Prishtinë-Mitrovicë.

Qytetarë të cilët kanë kaluar nëpër këtë rrugë, kanë dërguar video në adresë të Telegrafit.

Sipas dëshmitarëve kolona e veturave është deri në 10 kilometër.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat