Shembull që duhet ndjekur, furra nga Malisheva jep bukë falas për nevojtarët gjatë Ramazanit

Kosova

Shembull që duhet ndjekur, furra nga Malisheva jep bukë falas për nevojtarët gjatë Ramazanit

Më: 13 prill 2021 Në ora: 10:26
Foto ilustrim

Sot të gjithë besimtarët islam, kanë nisur agjërimin e muajit të shenjt të Ramazanit.

Në këtë muaj të mëshirës,  të sakrificës, shumë njerëz solidarizohen me të tjerët, që nuk i kanë kushtet dhe mundësit për të pasur një muaj sa më të lehtë.

Mirëpo si gjithmonë janë njerëzit vullnet mirë, qytetarët solidar, që duan të ndajnë të mirat e tyre me të tjerët.

Një shembull që duhet ndjekur nga të tjerë është furra e bukës “Rina”, nga qyteti i Malishevës, e cila ka vendosur që gjatë tërë muajit Ramazan të jap bukë falas për të gjithë nevojtarët.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat